Ülkemiz, konum olarak Asya ve Avrupa'nın ortasında, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasında köprü konumundadır. Dünyanın birçok ülkesine 3 - 4 saatlik mesafede ve üç tarafı denizlerle çevrili olması en önemli avantajımızdır.

Lojistik sektörü, Türkiye ve Dünya'da her geçen gün hızla gelişen bir sektördür.

Yük taşımacılığı ile ilgili tüm hizmetlerin bir noktadan verildiği, müşterilerin tüm ihtiyaçlarının karşılanabildiği lojistik köyler modern yük taşıma anlayışının oluşturduğu merkezlerdir. Lojistik köylerin hayata geçirilmesiyle bulundukları ülkelerin ticari hacmine ve ekonomik gelişimine önemli katkı sağlamaktadır.

Bölgenin ve Lojistik köylerin önemi;

- Yük taşımalarıyla ilgili ticari faaliyetlerin bir araya toplanması

- Araç, insan gücü ve depo kullanımının en ekonomik hale gelmesi

- Taşıma maliyetlerinin azalması ve toplam iş hacminde artış lojistik faaliyetlerdeki tüm yardımcı hizmetleri içinde barındırması

- Şehir merkezlerine, havaalanı ve limanlara yakınlık

- Ulaşımı ve trafiği son derece kolay olması

- Kamyon ve Tır trafiğinin serbestliği

- Kamyon, tır için park ve manevra alanlarına sahip olması

- Depolarda çok sayıda yükleme, boşaltma rampalar bulunması alt yapı sistemlerinin çok iyi şekilde dizayn edilmesi

İzmit, Marmara bölgesinin ve Türkiye'nin en önemli sanayi ve depolama alanlarının bulunduğu bir bölgedir. Bölgenin en önemli avantajları, İstanbul'a yakınlığı, TEM, E-5 gibi önemli uluslararası karayollarının kesişim noktasında olması,hava, deniz ve demiryolları gibi ulaşım çeşitliliğinin merkezindedir.

Türkiye Lojistik Köyü; 800.000 m2 arsa üzerine kurulan projemizde 350,000 m2 kiralanabilir depo ve ofis alanları bulunmaktadır. 3.000 m2 ile 40.000 m2 arasında değişen büyüklüklerde 56 bağımsız bölüm mevcuttur. Lojistik köylerde olması gereken ve kombine yük taşımacılığı için gerekli tüm sosyal donatı ve ihtiyaçlar bir arada planlanmıştır.

Bu avantajları en iyi şekilde değerlendirmek adına, ülkemizin en modern yük taşımacılığı merkezi olan Türkiye lojistik köyü'nü ülkemize kazandırmaktan dolayı mutluyuz…